info

31. srpna 2006 v 20:19
Celé jméno: Paul William Walker IV.
Datum narození: 12.09.1973
Místo narození: Glendale, California, USA
Znamení : Panna
Rodina: matka- modelka, otec- podnikatel, bratři- Cody a Caleb, sestra- Ashlie , s bývalou přítelkyní má dceru Meadow
Životopis: Paul díky práci své matky už od mládí dělal modeling a objevil se v několika televizních reklamách. První malou roli získal v TV seriálu "Highway to Heaven". Svůj filmový debut uskutečnil v hororovém snímku "Monster in the Closet". Dlouhodobější hereckou práci získal v TV seriálu "Throb".

Po absolvování střední školy Village Christian, kde se aktivně věnoval sportu, se rozhodl pro studium mořské biologie na Kalifornské univerzitě. Paul se při studiu nadále věnoval herectví a objevil se v televizních seriálech "Charles in Charge", "Who's the Boss?" a Mladí a neklidní "The Young and the Restless". Krátce po úspěšném dokončení studia na vysoké škole si zahrál velkou roli v nepříliš známé komedii "Meet the Deedles". Další významnou roli získal ve sci-fi komedii "Tammy and the T-Rex".

Prvním významnějším filmem, v němž si zahrál v malé roli, byla komedie "Pleasantville". Jeho filmové úspěchy pokračovaly v romantické komedii Taková normální holka "She's All That". Film se setkal s velmi příznivým ohlasem jak v USA, tak i v Kanadě, kde už za jeden měsíc od premiéry vydělal přes 57 miliónů dolarů. Stejný rok se ještě objevil v úsměvné komedii z prostředí amerického fotbalu "Varsity Blues". V thrilleru Lebky "The Skulls" si zahrál spolu s Joshua Jacksonem.

Rok 2001 se stal v Paulově herecké kariéře zlomový, když si zahrál hlavní roli po boku Vina Diesela v akčním thrilleru Rychle a zběsile "The Fast and the Furious". Film se stal obrovským hitem, který si získal fanoušky po celém světě a z Paula se stala nová Hollywoodská celebrita. Před prací na druhém díle si zahrál v hororu Jízda do pekel "Joy Ride".

V roce 2003 Paul natočil volné pokračování úspěšného filmu Rychle a zběsile 2 "2 Fast 2 Furious".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama